potešenie z kávy mokarico

Káva Mokarico je známa svojou bohatou harmonickou arómou a svojou vyváženou a intenzívnou chuťou, ktorá je zárukou kvality. Unikátne zmesi charakteristické dokonalou rovnováhou medzi kyslosťou, telom, arómou, chuťou a sladkosťou. V miestach, kde brazílsky a stredoamerický Santos má silnú chuť spolu so sladkosťou Etiópie, premyté indickou Robustou, dávajú káve nezameniteľnú, zaoblenú/jedinečnú chuť.

MOKARICO • je to najvzácnejšia zmes pre prípravu pravého talianskeho espressa. Vytvárame ju zmiešaním vzácnych typov káv, ako brazílsky Santos, pochádzajúci z rôznych miest, stredoamerickej kávy majúcej priemernú kyslosť, kávy z oblasti Costa Rici, ktorá má citrusovú kyslosť, kávy zo Santa Dominga s čokoládovou chuťou, etiópskej prírodne sladkej a tej najlepšej Indickej Robusty, korenistej a sýtej, dodávajúcej produktu správnu zaoblenosť. Zmes ocenená zlatou medailou v Medzinárodnej súťaž ICT 2006, v kategórii Espresso.

ARABIKA • Zmes pozostávajúca z brazílskych oblastí Santos, Soul de Minas, premytej Arabikou z Costa Rici, výberovou indickou a prírodnou etiópskou kávou. S jemnou a intenzívnou vôňou, má veľmi ľahké/jemné telo pre chuťové bunky. Aróma má osobitú zložitosť a jemnosť, so zaujímavou chuťou kvetín, vanilky, citrusov, čokolády, ktoré sa zachovávajú taktiež po dopití v pretrvávajúcej chuti.

BAR • Zmes Mokarico so silnou charakteristikou jemnej kyslosti, z miest kde brazílska a indická je na ústupe a je nahradená odrodami z Columbie, Santo Domingo a Costa Rica. Výsledkom je na prvý pohľad ľahká zmes a pretrvávajúca chuť, ktorá je takmer až ostrá.

COLUMBIA • talianske sladkasté espresso. Brazílska, prírodná Arabika s celým telom a so sladkou arómou, zmiešaná s výberom z prírodnej Robusty, ktorá robí zmes sladkou, čokoládovou s jedinečnou/zaoublenou chuťou.

ROSSA • triumf neapolskej chuti. Zmes sa vyznačuje veľkým množstvom kvalitnej kávy Robusta a niekoľkými originálnymi
zmesami zo strednej Afriky, Vietnamu a Indie. Chuť je intenzívna, korenistá a vedúcou arómou je čokoláda a vanilka.

BIO • Zmes sa skladá z kávy zo Zväzu poľnohospodárskych družstiev zo San-Juan, Nikaraguy a Kuby.
Jedná sa o 100% zmes Arabika, praženie a zloženie zodpovedá zmyslovým potrebám dokonalého
talianskeho espressa. Pretrvávajúca chuť odhaľuje náznak mandlí, čokolády kubánskeho pôvodu, vanilky,
rumu a tabaku z Nikaraguy, rovnako ako korenie a tropické ovocie. Je to celotelová zmes,
s nízkou kyslosťou. Zmesi bol udelený certifikát QC&I.

DECAFFEINATED/bezkofeínová • zmes s neuveriteľne plným telom a chuťou.
Proces dekofeinácie je prevádzaný starostlivým spôsobom, aby káva nestratila svoju arómu.